Një Land Rover i ri më i lehtë se kurrë

Një Land Rover i lehtë në peshë. Duket si një shaka, apo jo? Ata janë ndërtuar për të qenë të ashpër, substanciale, të fuqishme … fjalë që nuk shkojnë krah për krah me botën e makinave të lehta...

BMW GINA, makina që ju shkel syrin(video)

Edhe pse ka 10 vite prej shfaqes se parë në publik, BMW GINA ende na mahnit. Me saktë dizenjimi i këti koncepti ka filluar ne 2001 kësthu që mund të flasim për një makinë që ka më shumë se 10 vite që...

Ja detajet spektakolare të BMW M5

Gjenerata fundit e M5, ishte makina me e fuqishme që ka lançuar ndonjëherë linja M, pasi ka motorin 4.4-litra twin-turbo V8 që prodhon 600 kuajfuqi. Megjithëse e duam shumë këtë sedan, i riu do të...

Evolucioni i Audi A8 nga viti 1994-2018

Audi AG është një kompani gjermane që merret me prodhimin, projektimin dhe ndërtimin e makinave dhe motoçikletave. Audi është pjesëtar i grupit Volkswagen dhe bazën e saj e ka në Bavari...

Ja kush është Pagani Huayra më e fundit!

Pagani ka ndërtuar 100 makina Coupe Huayra. Por ndërtuesi i njohur i hipotekës artizanale të Italisë është duke u marrë me këtë: ‘L’Ultimo’. Është një speciale e frymëzuar nga Lewis...