Ford nis prodhimin e kamionëve elektrikë për DHL

Ford ka nisur prodhimin e komianëve elektrikë për DHL në fabrikën e saj në Këln në Gjermani. Kamioni i cili do të njihet me emrin StreetScooter WORK XL do të ketë një motorr të ngjashëm me atë të një...

Ford do të tërheqë 200 makina të modelit GT

Ford ka njoftuar se do të tërheqë 200 makina Ford GT në Shtetet e Bashkuara , Kanada dhe Europë për shkak të një rrjedhje në sistemin hidraulik të makinës. Sipas Ford kjo rrjedhje ndodhet në pjesën e...

Shperthejnë makinat nga vapa e madhe(video)

Temperaturat e larta në Emiratet e Bashkuara Arabe kanë bërë që shtatë automjete të shpërthejnë në flakë gjatë dy muajve të fundit. Mbrojtja civile ka kërkuar nga shoferët që të sigurojnë automjetet...